Kovalainen: ‘Ik hoef mij geen zorgen te maken
Heikki Kovalainen kan sinds de Grand Prix van Amerika weer rustig slapen. Renault-teambaas Flavio Briatore heeft hem daar verzekerd dat hij niet hoeft te vrezen voor het verlies van zijn stoeltje. Na zijn matige start van het jaar (slechts één WK-punt in vijf races), gonsde het van de geruchten om zijn persoon. Hij zou vervangen worden door testcoureur Nelsinho Piquet en de rest van het jaar worden uitgeleend aan Williams, volgens diverse media. En die berichten ontgingen ook Kovalainen zelf niet. Reden genoeg voor hem om verhaal te gaan halen bij Briatore.
,,Ik hoorde en las al die verhalen en op de vrijdag voorafgaande aan de Grand Prix van Amerika ben ik naar Flavio gegaan”, zegt Kovalainen in een interview met de Engelse tv-zender ITV. ,,Ik heb hem toen gevraagd: ‘wat is er aan de hand?’. En Flavio zei dat er helemaal niets gaande was, en dat ik al die berichten dus maar moest negeren. Toen hij dat zei, wist ik genoeg.”
,,Ook daarna werd er nog hevig gespeculeerd, maar voor mij was het duidelijk na wat hij tegen mij had gezegd. Ik hoef me nergens meer zorgen over te maken en het team staat nog altijd voor de volle honderd procent achter mij.”
Kovalainen zegt overigens niet verrast te zijn met de stroom aan geruchten. ,,Het is vrij normaal dat dit gebeurt als je een aantal slechte races achter elkaar rijdt en een slechte start van het jaar hebt. Een jaar geleden gebeurde net zoiets. Giancarlo Fisichella deed het niet zo goed en direct werd er gesuggereerd dat ik hem zou gaan vervangen. Maar daar is in het team nooit over gesproken. Het hoort gewoon bij de Formule 1, die geruchten.”
PPB