Het racen met de grote jongens ging Sebastian Vettel verrassend goed af. De stand-in van Robert Kubica profiteerde optimaal van de vele uitvallers in de slotfase en scoorde meteen zijn eerste WK-punt.De jonge Duitser – hij moet nog twintig worden – had wel een beetje geluk, zo besefte hij zelf ook terwijl hij na afloop stralend de media te woord stond. Eerst viel teamgenoot Nick Heidfeld uit en daarna eindigde de race van Nico Rosberg eveneens voortijdig, waardoor Vettel promoveerde naar de achtste plek.

,,Ik had wel wat geluk nodig om mijn eerste punt te scoren. Het was tricky bij de start en doordat ik een alternatieve route over het gras nam, verloor ik de nodige posities. Gevolg was dat ik klem kwam te zitten in verkeer, wat desastreus was voor mijn strategie”, legde hij uit.

Helemaal tevreden over zijn eerste optreden was hij niet. ,,Ik had wat sneller kunnen zijn, maar ik zat in verkeer hè. Buiten dat, het was extreem moeilijk om die andere jongens in te halen. Zij vallen niet zo snel in slaap en weten hoe ze hun positie moeten verdedigen. Het was zwaar, maar ik ben tenminste gefinisht.”

,,Ik moest van opluchting toch wel even een traantje wegpinken toen ik de finishvlag zag. En uiteraard was ik ook wel blij, ook voor het team. Dat lijkt me logisch. Het was geweldig, ik heb het fantastisch naar mijn zin gehad.”

Net als die andere rookie – ene Lewis Hamilton – schreef ook Vettel zijn naam snel bij in de geschiedenisboeken. Hij volgde Jenson Button op als jongste coureur die in de punten eindigde. De Brit was twintig jaar en twee maanden toen hij in 2000 zijn eerste punt scoorde, Vettel is ruim twee maanden jonger.

Overigens hoeft de Duitser er niet op te rekenen dat hij de BMW Sauber mag blijven besturen als Kubica weer hersteld is. ,,Geen sprake van, al had hij de race gewonnen”, liet Mario Theissen aan duidelijk niets te wensen over.

KVN