Fernando Alonso heeft een tweejarig contract bij Renault en geen clausule die hem in staat stelt te ontsnappen en volgend jaar naar een ander team te vertrekken. ,,Volgend jaar hebben we goede kansen.”Toen Fernando Alonso vorig jaar tekende bij Renault gingen velen er vanuit dat het verblijf van de Spanjaard bij de Frans/Engelse stal maar een jaar zou duren.

Een aanbod van Ferrari zou al klaarliggen. In een interview met Autosport.com heeft de tweevoudig wereldkampioen echter gezegd dat hij zijn twee jaar bij Renault gewoon wil uitdienen.

Na de Grand Prix van Maleisië doken er in Spaanse kranten citaten van Alonso op waarin hij zei te mogen vertrekken als de resultaten zouden tegenvallen. Niets van waar, riposteert Alonso nu.

,,Ik heb geen ontsnappingsclausule en een tweejarig contract. Al hebben we vorig jaar gezien dat contracten tegenwoordig erg flexibel zijn.”

Voor Alonso begint het grote avontuur pas volgend seizoen, als de nieuwe reglementen van kracht worden. ,,Er gaat van alles veranderen. De vleugels worden kleiner en de slicks keren terug. Dat zet de verhoudingen op zijn kop, het is net als een muntje opgooien: alles is mogelijk.”

Op de vraag of hij met Renault volgend jaar dezelfde kansen denkt te hebben als bij Ferrari, het team waarnaar hij in 2009 geacht werd te vertrekken, is Alonso stellig. ,,Zeker weten. Als er zoveel verandert kunnen we weer om de wereldtitel meedoen.”

MB