Fernando Alonso heeft, ondanks klinkende zeges van Ferrari in de voorbije drie Grand Prix’, het volste vertrouwen in zijn team Renault en bandenleverancier Michelin. ,,Wij winnen spoedig weer”, zegt hij. Zondagmiddag in Duitsland bleef hij ver verwijderd van de eerste plaats. Zelfs het podium was onbereikbaar voor de coureur uit het Spaanse Oviedo. Hij kwam als vijfde over de finish, wat een evenaring is van zijn slechte resultaat dit seizoen. ,,Het was een lastige race”, onderschrijft Alonso. ,,Maar meer zat er niet in. De auto voelde raar aan, lastig te besturen.”

Michael Schumacher behaalde voor Ferrari de derde achtereenvolgende overwinning. Felipe Massa (eveneens Ferrari) en Kimi Raikkonen (McLaren) completeerden het podium. Honda-coureur Jenson Button werd vierde. Alonso: ,,In de eerste stint werden we geplaagd door blaren op de banden. Ze raakten oververhit. Dat heeft me veel posities gekost. Hetzelfde overkwam Giancarlo Fisichella in de tweede stint. Daar hebben we heel veel tijd mee verspeeld. Anders hadden we de strijd met Raikkonen en Button kunnen aangaan voor het podium.”

Tegen het einde van de race maakte Alonso bij het inrijden van het stadiongedeelte nog een uitstapje naast de baan. Hij wilde Button voorbij gaan. ,,De achterkant van de auto gleed nogal. Maar er was een kans om hem in te halen. Daarom begon ik te pushen. Maar nadat ik eraf was gegaan, besefte ik dat er niet meer in zat dan de vijfde plaats.” Schumacher heeft met deze overwinning de achterstand op Alonso andermaal verkleind. Het gat bedraagt nu nog slechts elf punten. Vóór de race keek de zevenvoudig wereldkampioen tegen een achterstand van zeventien punten aan. De Spaanse titelverdediger wordt daar echter niet warm of koud van. ,,Het gat is de laatste drie races kleiner geworden. Toen ik vijfentwintig punten voorsprong had, zei ik al dat er geen reden tot optimisme was. Maar nu moeten we niet pessimistisch worden.” Om eraan toe te voegen: ,,Het gat is redelijk groot. Het hangt nu allemaal af van de banden, maar ik heb alle vertrouwen in Renault en Michelin. We gaan spoedig weer winnen.”

PPB