Banden spelen Button parten
Formule1
Mischa Bijenhof
14 april 2012
Jenson Button is niet helemaal tevreden met zijn vijfde startlaats, maar hoopt morgen minder problemen met zijn banden te heben dan in de kwalificatie.
McLaren leek in de problemen te zitten toen Button al in Q1 met de zachte banden op pad ging, terwijl de meeste andere topteams hun coureurs in die fase nog op het harde rubber lieten rijden. Volgens Button werd het zachte compound gebruikt omdat hij de andere banden niet goed op temperatuur kreeg.
“Tussendoor hebben we ook nog wat aan de auto veranderd, dus ik had het gevoel dat ik in Q3 met zachte banden goed voor de dag zou komen. We hadden er in Q1 immers al mee kunnen oefenen. Maar toen het eenmaal zover was, kreeg ik zelfs de zachte banden niet goed warm.”
De problemen zijn zeer relatief, want met de vijfde plaats is Button allesbehalve kansloos. “Ik ga nog steeds voor de zege. Ik denk dat mijn auto sneller is dan de meeste auto’s die voor mij mogen starten. Alleen van Kobayashi weet ik het niet zo zeker. Die Sauber lijkt het in lange runs erg goed te doen. Afijn, morgen zullen we wel verder zien. Als het maar niet te koud is, want dan spelen die bandenproblemen ons weer op.”
Gerelateerd nieuws
‘McLaren-optie voor Verstappen niet logisch, fabrieksteam veel verstandiger’
27 april 2026 18:30 - Nieuws
Norris kijkt alvast uit naar komst Lambiase: ‘Wat hij met Max heeft bereikt is ongelooflijk’
26 april 2026 09:00 - Nieuws
Column Giedo van der Garde: De winnende strategie van McLaren en Bayern München
25 april 2026 11:00 - Column