Barrichello: ‘Honda in gesprek met Alonso’
Rubens Barrichello wil ook in 2009 graag voor Honda rijden, maar misschien moet hij wel plaatsmaken voor Fernando Alonso. Dat Honda gecharmeerd is van Alonso is allang geen geheim meer. Nu is het echter nota bene Barrichello die bevestigt dat team en coureur met elkaar onderhandelen.Teambaas Ross Brawn heeft al eens zijn bewondering uitgesproken voor Alonso. Een coureur van het ‘type-Alonso’ zou ieder team goed kunnen gebruiken, aldus de Brit. Daarbij denkt Honda dat Alonso mogelijk haar problemen kan oplossen.
Struikelblok zou de duur van het contract kunnen zijn. Alonso rijdt in 2010 mogelijk voor Ferrari en kan zich dan niet voor de lange termijn aan Honda committeren. De grote vraag is of de Japanse renstal dat een probleem vindt of niet.
Dat blijft vooralsnog onduidelijk, maar Barrichello meent zeker te weten dat Alonso en Honda de mogelijkheden aftasten. ,,Ik ben er zeker van dat Honda en Alonso met elkaar rond de tafel hebben gezeten”, zegt de Braziliaan tijdens een persconferentie.
De Honda-coureur geeft tevens toe dat het voor vraagtekens rond zijn eigen toekomst zorgt. Misschien moet ‘Rubinho’ immers wel plaatsmaken voor Alonso. Samen met die geruchten hangt immers het nieuws dat Brawn enige tijd geleden zijn coureursduo voor 2009 – Button en Barrichello – in eerste instantie bevestigde, maar hier later op terugkwam.
Zelf wil Barrichello graag bij Honda blijven. ,,Ik heb me binnen een team nog nooit zo goed gevoeld als bij Honda. Hier heb ik alle vrijheid, dat was bij Ferrari wel anders. Alleen heb ik nooit de auto gehad om te laten zien wat ik kan. In 2009 hoop ik wel een goede bolide te hebben. Liefst bij Honda, maar ik praat ook met andere teams.”
KVN