Tussen een Renault-team met of zonder Fernando Alonso zit een groot verschil, vindt Flavio Briatore. Nog afgezien daarvan zegt de Italiaanse teambaas dat Alonso het afgelopen jaar op alle vlakken is gegroeid.De tweevoudig kampioen is na een onrustig verlopen seizoen bij McLaren teruggekeerd op het oude nest en gaat proberen Renault er bovenop te helpen. Briatore denkt te hebben gemerkt dat het met de motivatie van Alonso wel goed zit.

,,Fernando's aanwezigheid maakt altijd een verschil, zowel met zijn prestaties als voor de motivatie binnen het team”, zegt de teamchef in gesprek met de Spaanse krant AS. ,,Bovendien voelt hij zich op zijn plek.”

,,Bij ons is niet veel veranderd, maar hij is gegroeid sinds hij eind 2006 bij ons vertrok. Professioneel gezien, als coureur, op ieder vlak. Het afgelopen jaar heeft hem goed gedaan.”

Briatore durft te stellen dat Alonso zelfs meer gemotiveerd is dan in 2006, toen hij ten koste van alles wilde bewijzen dat het winnen van zijn eerste wereldtitel geen toeval was. ,,Dat helpt hem niet alleen, het team profiteert er ook van.”

Mogelijk ligt die motivatie bij de Renault-coureur verscholen in het feit dat hij er geen trek in heeft te moeten vechten met de andere middenmoters. ,,Mijn grote angst? Een slecht seizoen waarin ik zonder motivatie moet strijden voor plek acht”, vertelde de coureur de Spaanse zender Telecinco voor aanvang van de tests in Valencia.

,,Het is belangrijk een stap naar voren te zetten zodat we kunnen vechten voor podiumplaatsen. Door goede resultaten te scoren blijft het team gemotiveerd en kunnen we ervoor zorgen dat we voldoen aan onze verwachtingen.”

KVN