Briatore doet binnenkort stapje terug
Flavio Briatore draagt de dagelijkse leiding bij Renault binnenkort over. De teambaas blijft wel aan het team verbonden, maar dan in een nieuwe, andere rol. ,,Zo kan ik me concentreren op de belangrijkste zaken”, zegt hij zelf.Het huidige contract van de Italiaan loopt aan het einde van dit seizoen af, maar Briatore blijft zeker aan boord, zo deelde hij mee in een vraaggesprek met de Gazzetta dello Sport. Vandaag praat Briatore met Renault-baas Carlos Ghosn over zijn toekomst.
,,In 2009 behelst mijn baan niet langer alle aspecten van het spectrum”, zegt Briatore. ,,Er komt een directeur, ik heb al een geschikte kandidaat op het oog, die zich buigt over de dagelijkse leiding van het team. Zo kan ik me concentreren op belangrijke zaken.”
Mogelijk doelt hij daarmee op het veiligstellen van de toekomst van de Formule 1 als sport. Briatore is benoemd tot voorzitter van de Commercial Working Group van de FOTA, waarin alle teams zich hebben verenigd met als doel de toekomst van de sport veilig te stellen.
Ook speelt mee dat Briatore, in tegenstelling tot de afgelopen twee seizoenen, met een gerust hart het stokje kan overdragen. Renault presteerde de afgelopen periode ondermaats en hoewel de start van 2008 ook niet bepaald succesvol was, komt Renault naarmate het seizoen vordert steeds beter in vorm.
Hoogtepunt was Fernando Alonso’s zege in Singapore; Renaults eerste overwinning sinds eind 2006. Briatore: ,,In de Formule 1 is sprake van cycli. Toen het minder ging, heeft Ghosn ons budget in stand gehouden. Dat getuigt van durf. Toch speelt niet alleen geld een rol. Anders zou Toyota iedere race winnen.”
Hij vervolgt: ,,Renault heeft haar complete aerodynamische afdeling opnieuw moeten inrichten. We zijn in totaal iets van veertig mensen kwijtgeraakt en dan duurt het even voordat de onderlinge klik er weer is. Nu staan we er weer goed voor en kunnen we vooruit kijken. We beschikken over de juiste mensen, ze zijn jong en capabel.”
Briatore heeft zijn sporen in de Formule 1 ruimschoots verdiend. Zijn eerste Grand Prix was die van Australië, eind 1988. Toen was hij nog werkzaam voor de sponsor Benetton en claimde hij weinig interesse in de sport te hebben. Toch werd hij aangesteld als commercieel directeur van het team.
Zijn eerste wapenfeit was ontslag van het management waarna hij de rol van teambaas zelf ging vervullen. Met succes. In 1994 en ’95 werd Michael Schumacher kampioen namens Benetton. In 2000 werd het team omgedoopt tot Renault, waarna opnieuw een succesvolle periode volgde. Fernando Alonso won zowel in 2005 als 2006 het WK.
KVN