Bridgestone belooft dat alle teams in 2007 over gelijkwaardige banden zullen beschikken en dat er geen sprake zal zijn van voorkeursbehandelingen.


Eerder deze maand maakte de internationale autosportfederatie FIA bekend dat de Japanse bandenproducent Bridgestone vanaf 2008 de enige bandenleverancier zal zijn in de Formule 1. Omdat Michelin er eind dit jaar de brui aangeeft, is Bridgestone al komend seizoen monopolist.

Diverse teams hebben al de bezorgdheid uitgesproken dat Bridgestone Ferrari komend seizoen zal bevoordelen. De Italiaanse renstal en Bridgestone werken al sinds 1999 samen, de langstlopende verbintenis tussen een team en een bandenfirma op dit moment.

Maar Bridgestones technisch-manager Hisao Suganuma benadrukt dat alle teams in 2007 op maximale ondersteuning van de Japanse rubberproducent mogen rekenen. Bovendien zal Bridgestone een standaardband produceren (’control tyre’) waarmee alle teams in beginsel gemakkelijk uit de voeten kunnen. ,,De banden worden als het gaat om de karakteristieken wat simpeler’’, aldus Suganuma.

,,Het wordt niet zo ’edgy’ als dit jaar. En wat belangrijk is: we beloven alle teams een optimale service. Op dit moment bespreken wij hoe we dat het beste kunnen gaan doen. Wij willen er voor zorgdragen dat alle teams het maximale uit de band kunnen halen. Wij verwachten op voorhand geen problemen.’’

Bridgestone deed in 1997 zijn intrede in de Formule 1 en kende in de eerste twee seizoenen concurrentie van Goodyear. In 1999 en 2000 had Bridgestone ook al het monopolie toen de Amerikaanse bandenproducent uit de sport verdween. Sinds 2001 is er de oppositie van Michelin, waaraan na afloop van de Grand Prix van Brazilië op zondag 22 oktober 2006 een (definitief) einde komt.