Seizoen 2007 is dan wel al afgeschreven, Honda moet wel haar beste beentje voor blijven zetten. Dat stelt Jenson Button, die erop hamert dat progressie boeken in de resterende races belangrijk is met het oog op 2008.Honda beleeft een zeer slecht seizoen, en hoewel Button in Frankrijk een punt wist te scoren, ging het bij de laatste race in Hongarije van kwaad naar erger. De enig overgebleven Honda – die van Rubens Barrichello – eindigde nog achter Adrian Sutils Spyker.

Maar de ontwikkeling van de huidige bolide stoppen, dat kan het team volgens Button niet maken. De renstal moet blijven proberen het lek boven water te krijgen, zegt hij in een interview met ITV.

,,We moeten progressie boeken. Uiteraard werken we aan de nieuwe auto, maar dan moeten we wel achterhalen waarom het met de RA107 totaal niet loopt, zodat we verbeteringen kunnen doorvoeren”, meent Jense.

,,Dit seizoen is en blijft belangrijk, juist omdat we ervoor moeten zorgen dat we de auto verbeteren. En als dat betekent dat we binnenkort regelmatiger in de punten kunnen komen, dan zou dat heel mooi zijn.”

Voor Honda en Button is het seizoen dus uitgelopen op een enorme teleurstelling, voor de coureur het meest tegenvallende sinds 2001. Toen reed de Brit voor het Benetton-team, dat net was overgenomen door Renault en allerlei problemen kende met zowel de bolide als de motor.

Toch stipt de Honda-coureur nog een positief puntje aan, zijn racekwaliteiten zouden er in (de achterste regionen van) het middenveld op vooruit gaan. ,,Ik kan niet zeggen dat ik van dit seizoen geniet, maar het racen zelf vind ik nog steeds leuk.”

,,Plus dat er altijd nog dingetjes zijn die je oppikt, zelfs als je dat niet verwacht. Ik heb dit jaar zat wiel-aan-wiel-gevechten gevoerd. Er gebeurt altijd zoveel midden in een gevecht, vooral om je heen. Dus ik leer nog steeds bij. Nuttig, maar ik had liever vooraan gereden.”

KVN