George Russell verzilverde zijn pole position tijdens de allereerste sprintrace op circuit Zandvoort. Veel fans konden echter de actie niet live op het circuit volgen door problemen met de treinen. Daardoor stonden veel reizigers nog op onder meer Amsterdam Centraal toen de sprintactie begon. Een woordvoerder van de NS vertelt hoe er tussen 07:00 en 09:00 uur ’s ochtends al 17.000 fans naar Zandvoort zijn gebracht.
Het allerlaatste Nederlandse Grand Prix-weekend op Zandvoort is inmiddels alweer halverwege. Voor de vele fans die massaal afreisde naar het circuit in de duinen zou het voor de laatste keer een mooi feestje moeten worden. Echter eindigde het voor fans die zaterdagochtend op tijd bij de sprintrace wilde zijn in een deceptie. Veel reizigers strandde op station Amsterdam Centraal, nadat een defecte trein tussen Haarlem en Zandvoort voor vertragingen zorgden.
LEES OOK: Max Verstappen ‘blij’ na droge sprintrace op Zandvoort: ‘Regen zorgt alleen maar voor chaos’
De NS hanteert een speciale dienstregeling voor het weekend in Zandvoort, de zogenoemde ‘Max Express’, maar ook elke vijf minuten een trein kon de drukte niet doen afnemen. Het was voor het eerst dat er een sprintrace tijdens de Dutch GP werd georganiseerd, waardoor fans al om 12:00 uur op het circuit wilde zijn. De vele gestrande reizigers op onder meer Amsterdam Centraal en Sloterdijk kwamen of nog net op tijd aan bij hun plaatsje op de tribune of miste de eerste raceactie sinds de zomerstop.
55.000 fans
Ook aan de cijfers van de NS zelf is de drukte goed te zien. Volgens een woordvoerder ging meer dan dubbel zoveel reizigers als vorig jaar op de zaterdagochtend naar Zandvoort. Tussen 07:00 en 09:00 uur ’s ochtends namen al ruim 17.000 fans de trein naar de Dutch GP. Om 13:00 uur stond de teller zelfs al op 55.000 fans.
Lees hier alles over de GP Nederland in Zandvoort
De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.