Anthony Davidson is een blij man, want hij heeft een race-contract op zak bij Super Aguri. Eindelijk krijgt hij na vijf seizoenen testen de kans om zijn talent ook op zondagmiddag te tonen.In de tussentijd heeft hij slechts drie races gereden. Twee bij Minardi in 2002 als vervanger van Alex Yoong en één voor BAR in 2005 toen Takuma Sato te ziek was om te rijden. De finishvlag heeft de 27-jarige coureur in die optredens nog niet gezien.

Daar moet in 2007 verandering in komen. Na mislukte pogingen om aan de bak te komen bij BAR (later Honda), Jaguar, Williams en Jordan (Midland) hebben Davidson en Super Aguri elkaar gevonden. Uiteraard noemt ’Ant’ zijn nieuwe uitdaging een vooruitgang. ,,Natuurlijk, racen is altijd beter dan testen”, vertelt hij in de radio-uitzending van Crash.net.

,,Het team heeft zich het afgelopen seizoen enorm weten te verbeteren. Als je goed kijkt, dan heeft Super Aguri met overmacht de meeste vooruitgang geboekt. Relatief gezien dan. In de eerste races verloren ze meer dan zes seconden per ronde en aan het einde van het jaar was het nog maar anderhalve seconde.”

Kortom, de vooruitgang van het team van Aguri Suzuki is niet onopgemerkt aan Davidson voorbij gegaan. Voor hem was dat één van de redenen om in zee te gaan met de Japanse teambaas. ,,De rondetijden waren in Brazilië bijna gelijkwaardig aan die van Honda. Als tiende finishen in je debuutjaar is gewoon goed. Het vertrouwen is er en in de winter gaan we ons opnieuw verbeteren. Achteraan rijden is er niet meer bij.”

Gebeurt dat daadwerkelijk, dan worden de grenzen al snel verlegd naar het scoren van punten. Laat dat nu net het doel van Davidson zijn. ,,Eerst wil ik een race finishen, want dat is me nog niet gelukt. Maar daarna wil ik me concentreren op het scoren van een punt. Dat moet mogelijk zijn naarmate het jaar vordert.”

KVN