Dennis: ‘Hamilton heeft Kovalainens hulp niet
McLaren-teambaas Ron Dennis heeft nogmaals benadrukt dat zijn beide coureurs een gelijke behandeling krijgen. Heikki Kovalainen hoeft dus niet in dienst van Lewis Hamilton te rijden ten behoeve van het wereldkampioenschap.Dennis reageert daarmee op uitlatingen van Formule 1-legende en drievoudig wereldkampioen Sir Jackie Stewart. Stewart liet afgelopen weekend weten dat Kovalainen zijn teamgenoot Hamilton zou moeten helpen bij het behalen van de wereldtitel.
Maar volgens Dennis heeft Hamilton de hulp van Kovalainen helemaal niet nodig en zit de 23-jarige coureur daar ook niet op te wachten. ,,Ik heb enorm respect voor Sir Jackie, hij is één van de grootste kampioenen binnen de sport”, reageert Dennis.
,,We staan open voor constructieve kritiek en aangezien Lewis zoveel losmaakt in Groot-Brittannië, zijn er ook velen die graag goedbedoeld advies willen geven. Maar feit is wel dat Sir Jackie in 1973 is gestopt met racen. Dat is 35 jaar geleden en de sport is sinds die tijd verder gegaan.”
,,Het is simpelweg niet waar dat Lewis’ kansen op de titel afhankelijk zijn Heikki’s assistentie en hulp”, aldus Dennis. De teambaas van McLaren zegt dat Hamilton geen extra hulp nodig heeft.
Dennis: ,,Beide rijders kunnen het goed met elkaar vinden, maar zijn daarnaast uiterst competitief en in staat om hun eigen beslissingen te nemen.” Beslissingen die, zo benadrukt Dennis, niet door het team bepaald worden.
Want gelijke behandeling wordt nog steeds toegepast bij McLaren. ,,We hebben een lange geschiedenis op het gebied van het geven van gelijke behandeling aan onze coureurs”, legt Dennis uit.
,,Niet iedere criticus zal het daarmee eens zijn, maar dat is nou eenmaal de manier waarop wij het racen benaderen. Trouwens, dit is de manier waarop bijna iedereen tegenwoordig de sport benadert.”
LP