Een goed begin is het halve werk, maar juist daar schortte het dit seizoen aan bij Ferrari. Na enkele races was Michael Schumachers achterstand op Fernando Alonso al aanzienlijk. En het team kampt nu nog steeds met de naweeën daarvan. Luca di Montezemolo: ,,Anders hadden we nu bovenaan gestaan.”


De laatste races is Ferrari de bovenliggende partij in het gevecht om de titel met Renault, maar Alonso staat nog altijd zeventien punten voor. De laatste twee races is er wel het nodige van zijn voorsprong afgeknabbeld. Schumacher won in Amerika en Frankrijk en is vastbesloten om de zegereeks voor zijn thuispubliek in Duitsland voort te zetten.

Het zorgt voor optimisme bij Ferrari-president Di Montezemolo, al vindt hij dat Schumacher eigenlijk bovenaan had moeten staan in het kampioenschap. Want in de eerste drie races scoorde de Duiter slechts vijftien punten, veel te weinig dus. En het duurde tot en met de vierde race van het seizoen – in Imola – tot er eindelijk een Ferrari-bolide zegevierde. ,,We hebben in de openingsfase van het seizoen te veel punten laten liggen.”

,,Dat had bepaalde redenen. Met name in Maleisië en Australië hebben we vanwege verschillende factoren te weinig punten gescoord”, blikt de Italiaan terug. Di Montezemolo doelt in de Gazzetta dello Sport op de problemen met de motoren in Maleisië en op de verkeerde bandenkeuze in Australië, waardoor Schumacher in de race van de baan schoot.

Dat heeft het team geen goed gedaan, maar de president loopt desondanks over van vertrouwen. ,,Vanaf Imola zijn wij het team dat de meeste punten heeft gescoord. Alleen betalen we nu de prijs voor die twee races. En voor Monaco natuurlijk, niet te vergeten. Maar daar komen we aan het einde van het jaar nog wel op terug.”

Prioriteit is voorlopig het opvoeren van de druk op Renault. Dan kunnen de titelaspiraties in leven worden gehouden. Misschien zelfs wel meer dan dat. ,,Wij denken nog altijd dat het mogelijk is om kampioen te worden. Vorig jaar hebben we na een succesvolle periode wat steekjes laten vallen, maar we zijn weer helemaal terug.”

En dat Ferrari terug is, wil de hoogste baas laten weten ook. ,,In Frankrijk hebben we laten zien hoe sterk we nu echt zijn, die lijn moeten we in Hockenheim doortrekken. Ik verwacht opnieuw een zege, hopelijk begint de concurrentie zich dan echt zorgen te maken.”

KVN