Het doek is gevallen voor Super Aguri. Teambaas Aguri Suzuki heeft bekendgemaakt dat zijn team na twee seizoenen niet meer in de Formule 1 actief zal zijn. Per vandaag staakt het team al haar activiteiten. Voor teamoprichter Aguri Suzuki brak vandaag de lang gevreesde dag aan dat hij zijn team moest opgeven. Super Aguri, dat sinds 2006 in de Formule 1 actief is, is het slachtoffer geworden van acute geldnood.

Het mislukken van een op handen zijnde overname was de doodsteek. Na de contractbreuk van beoogd sponsor SS United Oil and Gas Company vorig jaar, kwam het team al in financiële problemen.

Steun van motorleverancier en suikeroom Honda zorgde er echter voor dat het team op de been bleef en aan de meest acute verplichtingen kon voldoen.

Ondertussen werd naarstig gezocht naar geldschieters. In maart leek een akkoord met de investeringsmaatschappij Magma nabij, maar de deal ketste op het laatste moment af.

Het zorgde ervoor dat de deelname van het team aan de eerste vier Grand Prix' van dit seizoen onzeker werd. De veranderde regels omtrent het gebruik van klantenchassis maakten het team er daarbij niet aantrekkelijker op voor potentiële investeerders.

Voordat de nieuwe regels ingaan moet veel geïnvesteerd worden om überhaupt aan de start te kunnen komen. In 2010 moeten alle teams hun eigen auto’s bouwen en Super Aguri heeft daar de middelen niet voor, het team rijdt al vanaf de oprichting met niet zelf ontworpen en gebouwde auto’s.

BR/KVN