FIA bevestigt toerenlimiet nieuwe motoren
Formule1
Eelco den Boer
21 juli 2011
De toerenlimiet voor de nieuwe V6 turbomotore, die vanaf 2014 worden gebruikt in de Formule 1, is definitief vastgelegd op 15.000 toeren per minuut. Dat heeft de FIA vandaag bevestigd. In 2014 maken de huidige 2,4-liter atmosferische V8-motoren plaats voor 1,6-liter V6’s met turbo. Oorspronkelijk was het plan om de lat op 12.000 toeren te liggen, maar uit vrees dat dit ten koste zou gaan van de spektakelwaarde van de sport, is besloten de limiet te verhogen.
Een andere aanpassing in het motorreglement is dat de coureurs voortaan zelf vanuit de cockpit de motor moeten kunnen starten. Nu zijn ze afhankelijk van een externe starter.
Ook wordt er meer belang gehecht aan alternatieve aandrijvingsvormen door te eisen dat de auto’s in de pitstraat volledig op elektrische energie moeten lopen. Daarnaast wordt een achttraps versnellingsbak verplicht gesteld.
Gerelateerd nieuws
Officieel: FIA bevestigt kortere races in 2027: Grands Prix worden twee tot drie ronden korter
21 september 2026 18:55 - Nieuws
Günther Steiner kritisch op FIA en Fernando Alonso: ‘Niemand verdient het’
19 september 2026 19:00 - Nieuws
FIA annuleert laatste rally in Saoedi-Arabië; ook F1-kalender op losse schroeven?
17 september 2026 16:51 - Nieuws
FIA-voorzitter Ben Sulayem in zijn nopjes met 2027-kalender: ‘Wordt een uitzonderlijk seizoen’
17 september 2026 08:00 - Nieuws