
De FIA-gedelegeerden in Abu Dhabi hebben besloten dat teams twee van hun vier uitzonderingen op de avondklok in hetzelfde weekend mogen gebruiken zonder daarvoor bestraft te worden.
Ferrari was dit weekend het eerste team dat de maximaal toegestane arbeidstijd aan de auto’s tweemaal in hetzelfde weekend overschreed. De concurrentie is daarover niet te spreken. De kwestie is besproken voorafgaand aan het seizoen en hoewel er niets over is opgenomen in het sportief reglement, heeft de FIA voor de Australische Grand Prix wel een memo verstrekt waarin staat: “Wat ons betreft is het volgens artikel 30.19 niet toegestaan om twee individuele uitzonderingen (jokers) tijdens één evenement te gebruiken.
De bewoording van die regel zorgt nu echter voor verwarring. Daar staat namelijk simpelweg ‘ elk team mag tijdens een seizoen vier individuele uitzonderingen maken op de avondklok’. Vanwege het woord ‘individuele’ is het volgens de stewards wel degelijk toegestaan om er twee in hetzelfde weekend in te zetten. Mocht een team voor de vijfde maal in een seizoen langer doorwerken dan is toegestaan, moeten beide auto’s van het team de race vanuit de pitstraat starten.
Gerelateerd nieuws

Preview GP Italië: Als Max Verstappen in Monza wil winnen, moet hij deze trend stoppen
07 september 2025 11:53 - GP Italië

Leclerc verovert vierde startplaats in Monza: ‘Teleurgesteld, maar niet verbaasd’
06 september 2025 21:00 - GP Italië

Hamilton belooft tifosi na kwalificatie: ‘Ga me een weg naar voren vechten’
06 september 2025 20:00 - GP Italië

Kwalificatie GP Italië: Verstappen klopt alle favorieten en stunt met pole in Monza
06 september 2025 17:05 - GP Italië