Formule1
Bouke van den Berg
15 november 2012
De Formule 1 moet opzoek naar een nieuwe hoofddoktor. Autosportfederatie FIA heeft besloten het contract van Gary Hartstein niet te verlengen. De Amerikaan wist van niets.
“Ik heb zojuist gehoord dat de FIA-president en de president van FIA’s medische commissie mijn Formule 1-contract niet willen verlengen”, schrijft Hartstein op Twitter. “Ik ben niet bekend met het hoe en waarom hiervan. De race in Brazilië wordt daarom mijn 247e en laatste Grand Prix. Het was een levensveranderende ervaring die ik nooit zal vergeten.”
Hartstein werkte lang met de eerder dit jaar overleden Sid Watkins en nam in 2005 het stokje van de Engelsman over. De Amerikaan was verantwoordelijk voor de introductie van nieuwe medische veiligheidsvoorschriften. De FIA heeft nog geen vervanger aangesteld.
Gerelateerd nieuws
FIA verdedigt Lawson na aantijgingen vanuit Mexico: ‘Treft geen blaam’
01 november 2025 15:00 - Nieuws
Laura Villars daagt FIA voor de rechter: ‘Democratie is geen bedreiging, het is kracht’
30 oktober 2025 14:00 - Nieuws
Felipe Massa gefileerd over titeleisen: ‘Rechtbank is geen debatclub’
30 oktober 2025 11:00 - Nieuws
FIA veegt vloer aan met Massa over ‘kwellende’ schadeclaim: ‘Negeert zijn eigen fouten’
29 oktober 2025 16:00 - Nieuws