Giancarlo Fisichella heeft de derde plaats die hij in de Grand Prix van Japan heeft behaald opgedragen aan zijn beste vriend Tonio, die afgelopen donderdag het leven liet. De twee waren sinds hun jeugd bevriend.

,,Mentaal was deze race enorm zwaar voor mij, want donderdag heb ik mijn beste vriend ooit verloren. Ik ben echt heel verdrietig”, zegt de Italiaanse coureur. ,,De race was belangrijk, maar er zijn belangrijkere dingen in het leven. Ik wil deze race aan hem opdragen. Ciao Tonio!”

Fisichella reed geen indrukwekkende race, erkent hij. ,,Ik had geen goede start, ik verloor een positie aan Button. Na een aantal ronden kon ik hem echter weer inhalen, alsmede de Toyota-jongens. Daarna voelde de auto best goed aan. De race daarentegen was niet goed. Maar het resultaat mag er zijn.”

PPB