Flavio Briatore heeft Franco Colapinto gewaarschuwd voor mogelijke gevolgen na diens crash tijdens de GP van Azerbeidzjan. De Alpine-coureur veroorzaakte bij de herstart achter de Safety Car een kettingbotsing waarbij zowel teamgenoot Pierre Gasly als Lando Norris uit de race werd gekegeld. Daarmee zag Alpine een dubbele puntenfinish in rook opgaan. Briatore bood namens Alpine zijn excuses aan Gasly en Norris aan en benadrukte dat Colapinto beter had moeten weten.
Colapinto blokkeerde zijn wielen bij het ingaan van de eerste bocht en ramde de zijkant van Gasly. De Fransman botste vervolgens op de McLaren van Norris, waarna beiden hun race moesten staken. Colapinto nam na afloop de volledige verantwoordelijkheid voor het incident en bood zijn excuses aan bij Alpine en Gasly. De Argentijn kreeg bovendien een gridstraf van vijf plaatsen voor de volgende Grand Prix in Maleisië. De crash kostte Alpine belangrijke punten in het constructeurskampioenschap. De Franse renstal staat momenteel zesde en kijkt tegen een achterstand van vijftien WK-punten aan op Racing Bulls.
Excuses aan Pierre Gasly en Lando Norris
Briatore was allerminst te spreken over de actie van zijn coureur en wees erop dat Colapinto veel te laat remde. “Uiteraard ben ik enorm teleurgesteld over de afloop van de race van vandaag, wetende dat we kostbare punten hebben verloren in de strijd om het kampioenschap”, reageerde de Italiaan in een officieel persbericht. “Dit soort incidenten mogen niet gebeuren, zeker niet wanneer we met beide auto’s op puntenkoers liggen. Ik vind het erg vervelend voor het team en voor Pierre (Gasly, red.), die het hele weekend geweldig werk heeft geleverd. Ook bied ik mijn excuses aan aan Lando (Norris, red.) en McLaren, omdat hun race door dit voorval is verpest.”
LEES OOK: Argentijnse media springen in de bres voor Colapinto, ook Agüero mengt zich in rel
Hoewel Colapinto direct verantwoordelijkheid nam, is zijn positie binnen Alpine door het incident verder onder druk komen te staan. Briatore kondigde aan dat het team de situatie zal evalueren. “Ik weet dat Franco (Colapinto, red.) de volledige verantwoordelijkheid op zich heeft genomen”, vervolgde hij. “Zo hoort het ook – hij remde immers veel te laat, gezien de situatie in de race en de herstart achter de Safety Car. Het was een zeer slechte actie voor een coureur van zijn kaliber. Ik wil de tijd nemen om hierover na te denken en te overwegen welke stappen we moeten ondernemen”, hintte hij op consequenties. “We moeten hiervan leren en ervoor zorgen dat we een dergelijke situatie in de toekomst kunnen voorkomen.”
Lees hier alles over de GP Azerbeidzjan
NU ONLINE: 45 pagina’s Racespecial GP Azerbeidzjan: ons online magazine met actualiteit, reacties, analyse en interview!

De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.