Een gebroken kabel is de oorzaak van het wegvallen van de tijdwaarneming in de kwalificatie van de Hongaarse Grand Prix. Dat hebben Formula One Management (FOM) en LG verklaard. Er is volgens hen geen data verloren gegaan.Door de gebroken kabel deed de sensor op de finishlijn het niet meer. De tijdwaarneming viel daardoor uit en de rijders wisten na afloop van de kwalificatie niet op welke startplaats zij stonden.

“In de laatste minuten van de derde kwalificatiesessie ontstonden er problemen met de sensor op de finishlijn. Dit werd veroorzaakt door een gebroken kabel”, staat in een verklaring van FOM.

“We hebben vervolgens standaardprocedures gevolgd en een vervangende sensor ingezet. Zodra deze helemaal was ingesteld, hebben we de resultaten van de kwalificatie alsnog gepubliceerd. Er is geen data verloren gegaan.”

Fernando Alonso kwam er na veel rondvragen bij andere rijders achter dat hij op zaterdag de polepositie had veroverd.

LP