Het is zeer de vraag of de Grand Prix van Mexico in 2006 doorgang zal vinden. De aanleg van het circuit van Cancun is vertraagd. Het doorgaan van de Grand Prix van Mexico op het circuit van Cancun in het najaar van 2006 is hoogst onzeker geworden. Voor de aanleg van de nieuwe baan moet veel grond worden onteigend, en juist die grondeigenaren liggen dwars. Ze dreigen met een gang naar de rechter.

Bovendien protesteren milieuorganisaties tegen de komst van de Formule 1. Zij vrezen onhertselbare milieuschade. De aanleg van het circuit, ontworpen door de Duitser Hermann Tilke, had al in januari moeten zijn begonnen.

De komst van een nieuw circuit in Cancun heeft de ferme steun van lokale, regionale en landelijke overheden. Desalniettemin ziet het er naar uit dat de bouw van de baan vele maanden later dan gepland zal beginnen. De laatste Formule 1 Grand Prix van Mexico werd in 1992 gehouden op het circuit van Mexico City. De winnaar destijds: Nigel Mansell.