De perfecte dag die Lou Reed in 1972 bezong, beleefde Lewis Hamilton vandaag. In zijn thuis-Grand Prix en voor eigen publiek. Met meer dan een minuut voorsprong won hij de Grand Prix van Engeland en leidt hij weer – gedeeld – het WK. ,,Dit is verreweg mijn mooiste overwinning.”De McLaren-winnaar volgt David Coulthard (2000) op die als laatste Brit zijn thuisrace wist te winnen. Waar anderen in de fout gingen, spinden, dom deden of verkeerde beslissingen namen, ging Hamilton welgeteld één keer iets te wijd in Abbey.

,,Mijn mooiste overwinning. Zeker weten. Verreweg”, zijn Hamiltons eerste woorden. ,,Niet alleen vanwege de historie van Silverstone en omdat het voor eigen publiek is, maar vooral vanwege de omstandigheden. Het was één van mijn zwaarste races ooit.”

Het werd er niet makkelijker op doordat zijn vizier problemen opleverde. Hamilton had geen optimaal zicht.

,,Het was bij tijd en wijle net zo extreem als in Fuji vorig jaar. Niet dat er net zoveel regen was, maar omdat je niet wist of het in de eerste sector nu nat of droog zou zijn. Bovendien besloeg mijn vizier. Ik moest het telkens open en dicht klappen.”

Met zijn zege heeft de 23-jarige Brit niet alleen zichzelf een dienst bewezen, maar ook zijn vele fans. En bovendien: de kritische Britse media. Voor het eerst klaagde de coureur afgelopen week over de manier waarop er over hem werd bericht.

,,Ik heb de laatste weken wat problemen gehad en dat was best zwaar. Ik wil deze overwinning opdragen aan mijn familie, zij hebben me altijd gesteund. Ook als het even niet zo liep als ik wenste. Daar wil ik ze voor bedanken”, besluit de McLaren-coureur.

Hamilton leidt door zijn zege en de bijbehorende tien punten het WK, maar hij doet dat wel samen met Felipe Massa en Kimi Raikkonen. Allen hebben 48 punten.

KVN