De wereldtitel kan Lewis Hamilton bijna niet meer ontglippen, nadat hij in Japan overtuigend won en rivaal Alonso zichzelf van de baan kegelde. Hamilton heeft een voorsprong van twaalf punten op de Spanjaard, wat betekent dat alleen een uitvalbeurt zijn titelkansen nog om zeep kunnen helpen.Hamilton is blij met zijn positie in het klassement, maar waakt ervoor om nu al te juichen. ,,Het is natuurlijk een enorme oppepper in mijn strijd om kampioen te worden. Maar we hebben nog steeds twee races te gaan, waarin alles kan gebeuren. ,,Het allerbelangrijkste is om op de baan te blijven, kijk maar naar wat er met Fernando gebeurd is.”

,,Op de Nürburgring overkwam mij ook iets soortgelijks, wat me tien punten heeft gekost. Ik ben dan ook erg blij dat ik die nu terug heb gepakt. Het gat is nog steeds niet heel erg groot. En met twee races te gaan, ga ik echt nog geen feest vieren.”

In theorie zijn er nog twee andere coureurs die kampioen kunnen worden. Alonso heeft een achterstand van twaalf punten. Ferrari-coureur Kimi Raikkonen staat zeventien punten achter op de Engelsman. Toch wil Hamilton nog niet aan de titel denken.

,,Misschien dat ik er onbewust er wel eens aan denk, maar dat moet niet de overhand krijgen. Het belangrijkste voor mij is om te focussen op de volgende race en te zorgen dat mijn voorbereidingen goed zijn, zodat ik klaar ben voor wat komen gaat. Ik hoop dat ik de race in China finish, ik zal er in ieder geval mijn uiterste best voor doen. Ik hoop dat we de snelheid hebben om ook daar weer te winnen. En dan zien we wel.”

,,Pas na China kan je er echt aan gaan denken hoe het is om de titel te winnen. Hoewel dat misschien ook niet goed is, omdat je je dan wel eens zorgen kan gaan maken. Ik wil gewoon genieten van het moment. Ik kon me niet eens voorstellen dat ik dit jaar een race zou winnen, laat staan vier. Dit alles is zo ongelooflijk, ik kan het maar nauwelijks bevatten. Dat ik deze positie zou verkeren, had ik nooit kunnen dromen.”

AC/LV