Formule1
Eelco den Boer
23 juli 2011
Lewis Hamilton riep gisteren nog dat McLaren niet zou kunnen meestrijden om polepostion, maar uiteindelijk kwam hij maar een halve tiende tekort.
“Ik heb de auto onderschat”, stelt Hamilton. “We hebben nog enkele aanpassingen gedaan en de auto voelde vandaag fantastisch. Het was bovendien een soepele ronde. Eén van de beste die ik ooit heb gereden. In ieder geval was het mijn beste kwalificatie van dit jaar.”
Hamilton had niet verwacht dat de auto zo goed zou aanvoelen. “We gingen dit weekend wel optimistischer in, omdat de regels weer zijn teruggedraaid. Maar dat ik zo dicht bij de Red Bulls zou komen, en er zelfs tussenin sta, had ik niet gedacht.”
In Silverstone had McLaren veel last van de aangepaste diffusorregels. “Daarnaast hebben we over het algemeen veel moeite met het vinden van downforce”, verklaart Hamilton. “We blijven de auto echter verbeteren en vinden steeds weer verbeterpunten. Het geeft enorm veel voldoening dat we nu zo’n sprong voorwaarts hebben gemaakt.”
Gerelateerd nieuws
‘Ferrari verliest aansluiting met Red Bull en McLaren’, waarschuwt Charles Leclerc
28 september 2026 16:00 - Nieuws
Lando Norris biedt Franco Colapinto excuses aan na kritiek: ‘Emoties liepen hoog op’
28 september 2026 11:30 - Nieuws
Argentijnse media springen in de bres voor Franco Colapinto, ook Sergio Agüero mengt zich in rel
27 september 2026 12:00 - Nieuws
Argentijnse fans richten pijlen massaal op Lando Norris na kritiek op Franco Colapinto: ‘Idioot!’
27 september 2026 11:00 - Nieuws