Ondanks een tegenvallende kwalificatie denkt Lewis Hamilton morgen in Maleisië het gevecht met de Ferrari's aan te kunnen gaan. De Brit kon in de McLaren geen vuist maken en start de race morgen als vierde.De McLaren-coureur werd daarnaast verslagen door teamgenoot Heikki Kovalainen, die morgen als derde begint. Het gat met de Ferrari's was vrij groot. Zo groot, dat Hamilton er geen verklaring voor heeft.

,,Ik had niet genoeg grip en verloor vrij veel tijd in de tweede en derde sector”, verklaart Hamilton. ,,Misschien is het puur iets van de kwalificatie. Vanmorgen ging het nog goed, zeker gezien de benzine waar we mee reden.”

,,Ik denk ook nog steeds dat onze snelheid goed is. Mogelijk verschillen de strategieën, maar Ferrari heeft het gewoon goed gedaan. We wisten ook wel dat ze snel zouden zijn, maar wij hebben eveneens een goede auto. We moeten positief blijven.”

Hamilton laat in een reactie tegenover ITV weten dat hij geen optimale outlap had omdat hij werd gehinderd door verkeer. Mogelijk kon hij daardoor zijn banden en remmen niet goed genoeg opwarmen.

,,Ik wil niet zeggen dat ik er door was afgeleid, maar het was wel moeilijk om een goed gat te vinden”, zegt de McLaren-coureur, die hier in Melbourne ook al over klaagde. ,,Niet alles was even goed opgewarmd, dus misschien heeft het me wel tijd gekost.”

Toch blijft Hamilton hoopvol, Ferrari heeft de race volgens hem nog niet gewonnen. ,,Ik wil niet zeggen dat we achter de feiten aanlopen, maar ze hebben inderdaad een snelle auto. Maar dat was vorig jaar ook zo en toen wonnen wij het bij de start. Toch zou een regenrace mij zo slecht nog niet uitkomen.”

KVN