Bij de teampresentatie van het BMW Sauber F1 Team, aan het begin van dit jaar, was het duidelijk dat Nick Heidfeld de voorkeur van het team genoot ten opzichte van Jacques Villeneuve. Inmiddels lijkt hij voorbij gestreeft te worden door Villeneuve’s vervanger Robert Kubica. En dat vindt Heidfeld alles behalve leuk.
 
Bijna niemand twijfelt meer aan het talent van de Pool Kubica. BMW Sauber al helemaal niet. De podiumplaats van Kubica tijdens de Grand Prix van Italië was voor de coureur het hoogtepunt van het jaar. En dat heeft zo zijn gevolgen gehad. Vooral voor Nick Heidfeld. De kleine Duitser voelt zich in de schaduw gesteld en dat irriteert hem. ,,In het kwalificatieduel ga ik aan de leiding met vier tegen één, ik heb ook meer punten, negen tegen zes”, vertelde Heidfeld aan het Duitse blad Auto Motor und Sport. ,,Als Kubica dan zo een grote ster is, wat ben ik dan”, vroeg een duidelijk gefrustreerde Heidfeld zich af.

Met een contract tot en met 2008 op zak, zou de Duitser zich geen zorgen hoeven maken over zijn positie binnen het team van BMW Sauber. Maar Kubica heeft duidelijk voor opschudding gezorgd en dan is er ook nog de snelle Sebastian Vettel, die tijdens eerdere tests voor het team behoorlijk wat stof deed opwaaien. De 29-jarige Heidfeld voelt duidelijk de hete adem van jong talent in zijn nek.

LP