Nick Heidfeld lijkt een abonnement te hebben op de vierde plaats. Ook op Monza grijpt de Duitser net naast het podium. Het is alweer de achtste keer dit seizoen dat BMW een vierde plaats scoort.Heidfeld eindigde dit seizoen al vier keer eerder als vierde. Teammaat Robert Kubica finishte op het Italiaanse circuit, ondanks een probleem tijdens zijn pitstop, als vijfde.

Heidfeld: ,,Mijn start was niet slecht, maar die van Kimi Raikkonen was beter. In de tweede bocht zat ik aan de buitenkant waardoor ik een positie aan Kimi verloor. Dat was sowieso wel gebeurt, omdat hij maar één pitstop heeft gemaakt.”

Volgens Heidfeld hielp de safetycar de coureurs die op één stop zaten en pas laat naar binnen zouden komen. ,,Het was in ieder geval niet in ons voordeel. Onderdeel van onze strategie was juist om weg te lopen bij diegene op één of op een late stop. Dat pakte dus anders uit door die safetycar. Desondanks had ik een goede race met perfecte pitstops.”

Kubica was minder tevreden. Zijn race werd beïnvloed door een slechte pitstop, waarvan hij de schuld bij zichzelf legt. ,,Ik kwam scheef aanrijden, waardoor de auto van de krik gleed op het moment dat ze de banden aan het wisselen waren. Nadat alle banden erop zaten, kregen ze krik niet meer onder de auto vandaan, wat me veel tijd heeft gekost. Gelukkig heeft het geen invloed gehad op het resultaat.”

LV