Indrukwekkende comeback Zanardi
Alex Zanardi keek zaterdagmiddag terug op een prima testsessie voor de BMW-renstal. Niet alleen om het feit dat hij überhaupt testte, ook met zijn rondetijd (1:21.630) was helemaal niets mis.Zaterdagochtend reed de Italiaan twaalf ronden op het circuit van Valencia, in het bijprogramma van de BMW World Final. Zanardi zat bij de Japanse Grand Prix in 1999 voor het laatst achter het stuur van een Formule 1-bolide, maar hij voelde zich zaterdag duidelijk op zijn gemak in de auto.
Zanardi liet een beste tijd noteren van 1:21.630. Voorwaar geen slechte prestatie, wist ook de 40-jarige Italiaan. ,,Dit is een hele speciale mogelijkheid voor me en ik ben blij dat BMW me deze kans heeft gegeven. Ik heb lachende gezichten gezien, iedereen was dan ook verbaasd dat het allemaal zo probleemloos ging.”
Hij zegt trots en verbaasd te zijn. ,,De auto was fantastisch en het gaat ook allemaal zo precies. Daar stond ik echt versteld van, normaal gesproken ben je veel langer bezig met het finetunen van de laatste kleine dingetjes. Maar het leek wel alsof ik in een BMW 7 Series reed in plaats van een Formule 1-auto.”
Omdat Zanardi meer kracht kon uitoefenen met zijn rechter ledemaat, remde hij ook met rechts. De speciaal gemaakte rechterprothese (veel smaller dan normaal) was met Velcro-tape vastgemaakt aan het rempedaal. Schakelen deed hij met een paddle aan de rechterkant van het stuurwiel. Zo’n zelfde paddle zat ook aan de linkerkant, daarmee kon hij accelereren.
Zondag mag de WTCC-coureur ook nog een aantal ronden rijden.
KVN