Het is in Singapore vooralsnog niet het raceweekend van Isack Hadjar. Na motorproblemen in de sprintrace gooide ook een technisch mankement in de kwalificatie roet in het eten. De Red Bull-coureur kon daardoor geen competitieve tijd neerzetten en dreigt de race vanuit de pitstraat te moeten starten. Het is pure onmacht, en dat maakt de situatie des te frustrerender voor de jonge Fransman.
In de sprintrace moest Hadjar zijn RB22 langs de kant zetten vanwege een probleem met de motorunit. Tijdens de pauze tussen de sprint en de kwalificatie vervingen de monteurs van Red Bull verschillende onderdelen van de powerunit door exemplaren uit de pool, waardoor Hadjar alsnog aan de kwalificatie kon beginnen. De Frans-Algerijnse coureur bedankte het team zelfs toen hij weer de baan op kon.
LEES OOK: Laurent Mekies geeft Verstappen duidelijke opdracht: ‘Goed starten en de leiding behouden’
Het duurde echter niet lang voordat Hadjar opnieuw tegen problemen aanliep. Aanvankelijk moest hij zijn auto op de baan stilzetten, maar hij slaagde erin de motor weer aan de praat te krijgen en terug te keren naar de garage. Een nieuwe poging om een snelle ronde neer te zetten liep vervolgens stuk op problemen met de versnellingsbak. Daarmee kwam zijn kwalificatie alsnog ten einde. “We zijn Isack onze excuses verschuldigd”, reageert Mekies tegenover F1 TV. “We hebben hem dit weekend niet de kans gegeven om te laten zien wat hij in huis heeft.”
Pitstraat
De frustratie bij Hadjar is dan ook groot. Gevraagd door Sky Sports F1 of hij de situatie makkelijker kan accepteren omdat de problemen buiten zijn macht liggen, reageert de getergde coureur kort maar krachtig. “Nee, ik wil rijden. Eerlijk gezegd kan het me niet schelen dat ik op P22 sta. Ik wil gewoon naar buiten en mijn ding doen. Ik heb nu genoeg zachte banden in de garage liggen die niet zijn gebruikt. Dat is wat me op dit moment het meest irriteert. Ik wil gewoon op de baan zijn en vechten met de andere jongens.”
Omdat inhalen op het stratencircuit van Marina Bay bijzonder lastig is, wacht Hadjar een zware opgave tijdens de race. De coureur bevestigt bovendien dat het team mogelijk opnieuw onderdelen van de motorunit zal vervangen. Dat zou betekenen dat hij de Grand Prix vanuit de pitstraat moet beginnen. “We hebben nieuwe onderdelen nodig. Morgen biedt natuurlijk een kans, want dit weekend valt alles in het water”, besluit Hadjar. “We hebben dus een nieuwe start nodig.”
Lees hier alles over de GP Singapore
De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.