Jackie Stewart verdedigt McLaren
De eerste commentatoren dienen zich aan om de uitspraak van de WMSC tegen McLaren te beoordelen. Zo vindt Jackie Stewart dat McLaren te zwaar is gestraft.Volgens de ex-wereldkampioen en ex-teameigenaar is het laatste woord over de spionagezaak nog lang niet gesproken. ,,Er is iets vreemds aan de hand, dat staat vast’’, zei Stewart tegen BBC Radio.
,,Als je kijkt naar wat wij als toehoorders over deze zaak weten, dan is de straf die is opgelegd veel te hoog in verhouding tot het misdrijf dat zou zijn gepleegd – zelfs als overtuigend zou zijn bewezen dat McLaren alles heeft gedaan waarvan het wordt beschuldigd.’’
Stewart – altijd de zuinige Schot – vraagt zich bovendien af wat de FIA van plan is te gaan doen met de meevaller van 100 miljoen dollar die McLaren als boete moet betalen.
,,McLaren is niet arm, maar je moet je afvragen waar dat geld naartoe gaat. Heeft de de FIA zelf nu gewoon een extraatje van 100 miljoen in kas of gaat het naar een goed doel? Ik begrijp er niets van. Ik vind het maar een bizarre zaak.’’
DP