Heikki Kovalainen is ontevreden met hoe zijn seizoen is verlopen. Na een jaar Renault maakte de Fin de overstap naar McLaren, en waren de verwachtingen hooggespannen. Het ging echter niet zoals Kovalainen wilde.De Fin had namelijk verwacht vaker op het podium te staan en meer in het spoor van teamgenoot Lewis Hamilton te kunnen blijven. Met nog twee races te gaan bezet Kovalainen de zesde plaats in het kampioenschap.

Teamgenoot Hamilton, die ruim dertig punten meer heeft dan de Fin, heeft echter nog altijd de beste kansen op de wereldtitel. En dat is een groot verschil, zo beseft ook Kovalainen.

,,Ik denk dat de resultaten magerder zijn dan ik verwachtte”, aldus de Fin in een interview met de Britse zender ITV. ,,Ik verwachtte hoger in het kampioenschap te eindigen, en ik wilde vaker op het podium finishen. Halverwege het seizoen had ik echter een slechte reeks van een race of vier, vijf waarin ik dankzij verschillende problemen slechts een punt haalde.”

Echt gefaald heeft de Fin ook weer niet. Samen met Felipe Massa is hij de enige coureur die in tot nu toe elke race van 2008 de laatste kwalificatie haalde. Kovalainen vergeet echter niet dat de punten pas op zondag worden verdeeld.

,,Onze kwalificaties liepen altijd naar wens en mijn racesnelheid is nu ook verbeterd”, meent Kovalainen, die ook stelt dat hij de wagen nu een stuk beter kent dan voorheen. ,,Ik weet nu beter hoe ik de bolide moet besturen, en het afstellen gaat mij nu ook beter af. Alles is in huis voor betere resultaten, en dat is een goed teken.”

Kovalainen vindt daarom ook dat het – ondanks het mislopen van wat podiumplaatsen – wel een redelijk goed seizoen was. ,,En er zijn nog twee races te gaan, dus ik kan het nog beter afsluiten dan nu het geval is.”

BvdB