Het gebruik van [schuin}traction control{schuin] in de Formule 1 is per volgend jaar verboden. Het is de zoveelste maatregel die voor meer spektakel (en minder snelheid) moet zorgen. Maar BMW Sauber-coureur Robert Kubica vindt het maar niks.,,Eerst werden die geweldige slicks verruild voor gegroefde banden. Vervolgens gingen we van V10-motoren over naar V8’s. En nu wordt het gebruik van traction control ook nog eens verboden”, zegt hij in een interview met het blad F1 Racing. ,,Ik hou van racen, maar op deze manier blijven het niet de snelste auto’s ter wereld.”

En dat vindt Kubica jammer. Want snelheid, dat is wat hij wil. ,,Ik kan me voorstellen dat enkel en alleen achterwielaandrijving de rallyracerij er leuker op kan maken. Maar als ik een rallycoureur zou zijn dan zou ik het liefst een snellere, vierwielaangedreven auto hebben. En dat geldt ook voor de Formule 1.”

,,Als ik negenhonderd pk tot mijn beschikking heb, dan wil ik daar ook volledig gebruik van kunnen maken. Het maakt het er voor mij niet leuker of spannender op als ik het gaspedaal wat gelijkmatiger in moet trappen”, aldus de 22-jarige Pool. ,,Ik wil gewoon snel gaan en hou niet van dingen die ervoor zorgen dat ik langzamer ga.”

Volgens Kubica gaat het verbod op traction control bovendien voor gevaarlijke situaties zorgen. ,,Het maakt een groot verschil. En ik ben benieuwd wat er gebeurt als het regent in Monaco en wij hebben geen traction control. Je zag wat er dit jaar op zaterdagochtend gebeurde. Stel je voor hoe dat dan volgend jaar wordt!”

PPB