Kubica meer dan tevreden met tweede plek
In regenraces komt het talent van Robert Kubica bovendrijven. Vorig seizoen viel hij in China in kansrijke positie uit en ook dit keer in Monaco deed hij van zich spreken. Alleen Lewis Hamilton bleek te snel, maar ook met de tweede positie is de Pool tevreden.De BMW Sauber-coureur was vandaag misschien wel de enige die in de natte stratenrace foutloos reed, maar het was net niet goed genoeg voor de overwinning. Ook in de sprint naar de finish kon Kubica het Hamilton niet moeilijk maken.
,,Eigenlijk is het een wonder dat ik de race ben gefinisht”, is Kubica's eerste reactie. ,,Het was een erg zware race voor mij. Gezien onze prestaties denk ik dat de tweede plek het maximaal haalbare was, dus ik vind het prima zo. Ik ben tevreden.”
Kubica profiteerde optimaal van fouten bij de Ferrari-coureurs. Eerst werd Kimi Raikkonen bestraft en niet veel later reed Felipe Massa rechtdoor waar hij rechtsaf moest. ,,Mijn bandendruk was iets te laag, daardoor had ik het de eerste drie, vier ronden niet makkelijk.”
,,Dat Raikkonen werd bestraft was in mijn voordeel. Ik was sneller dan hij, maar ik kon hem niet inhalen. En als ik te dicht achter hem reed, zag ik gewoon helemaal niks meer. Vervolgens maakte Felipe een fout en toen lag ik op kop.”
Toch reed Kubica na de eerste serie pitstops weer achter de Ferrari van Massa. ,,Hij reed na zijn stop pal voor me en kon van me wegrijden. Ook al was hij veel zwaarder. Ik had namelijk last van graining op mijn achterbanden. Later ging het beter en was ik weer sneller, maar inhalen was nooit een optie.”
Achterblijver Timo Glock bracht uitkomst. Glock werd op een ronde gezet, maar het viel Kubica op dat de Toyota-coureur op slicks reed. Kubica besloot ook over te stappen. ,,Gelukkig deden we dat sneller dan Felipe en eindigde ik als tweede.”
Door zijn constante prestaties staat Kubica op de vierde plek in het WK. Slechts zes punten achter Lewis Hamilton.
KVN