Lando Norris heeft zijn eerste zege als wereldkampioen binnen, maar dat is voor de Brit absoluut geen reden om op zijn lauweren te gaan rusten. De McLaren-coureur legt uit hoe het maximale uit de MCL40 halen tijdens een race nog allesbehalve soepel gaat. Ook is er volgens Norris nog veel te halen op de stratencircuits: “Als je terugkijkt naar Monaco, dat was een behoorlijk vreselijke race voor ons”.

Lando Norris pakte vlak voor de zomerstop nog zijn eerste zege als wereldkampioen. McLaren werd zo slechts het tweede team, na Ferrari, dat Mercedes dit jaar kon verslaan in de strijd om een Grand Prix-zege. Hoewel de papaja’s zo de juiste weg lijken te zijn ingeslagen, is er volgens Norris zelf nog werk aan de winkel, voordat hij aan de start staat van de allerlaatste GP Nederland.

LEES OOK: Lewis Hamilton ziet cruciale verandering bij Ferrari: ‘Nu zijn we weer de vernieuwers’

“Stratencircuits zijn op dit moment waarschijnlijk nog steeds mijn grootste vraagteken”, vertelt Norris over de MCL40 in Zandvoort. “De auto is nog steeds zo ontzettend moeilijk te besturen. Natuurlijk kan hij ongelooflijk snel zijn, zoals we in Hongarije zagen, maar het is zeker niet zo dat je de auto gewoon op het circuit zet en hij dan vanzelf snel is. Je moet begrijpen hoe je ermee moet rijden in elke bocht, onder elke omstandigheid, in elke fase van de levensduur van de banden.”

Na de Dutch GP staan onder meer nog stratencircuits op het programma bij de Grands Prix van Spanje, Azerbeidzjan, Singapore en Las Vegas. Tijdens deze races staan er in totaal nog 147 WK-punten op het spel. Extra motivatie voor Norris en McLaren om beter te worden op deze circuits.

‘Monaco was een vreselijke race voor ons’

“Als je op stratencircuits rijdt en op plekken waar er minder ruimte is om te experimenteren en dingen uit te proberen, dan kunnen we daar nog beter presteren”, aldus Norris. “Maar die stratencircuits zijn, nou ja, als je terugkijkt naar Monaco, dat was een behoorlijk vreselijke race voor ons. Dus op bepaalde plekken zoals die en bij verschillende soorten bochten zijn we volgens mij niet sterk genoeg.”

Lees hier alles over de GP Nederland in Zandvoort


De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.