Sutton Images


Daan de Geus
4 januari 2014
McLaren-teambaas Martin Whitmarsh hoopt dat zijn nieuwe aanwinst Kevin Magnussen kopman Jenson Button komend seizoen het vuur aan de schenen legt: “Hij moet Jenson pijn doen, op een goede manier.”
In gesprek met Autosport geeft Whitmarsh te verstaan dat hij mede voor Magnussen als nieuwe teamgenoot voor Button heeft gekozen omdat hij vond dat Buttons vorige teamgenoot – de inmiddels naar Force India vertokken Mexicaan Sergio Pérez – Button niet genoeg onder druk zette.
“Jenson had Sergio over het algemeen aardig onder controle, maar ik wil niet dat hij een teamgenoot heeft die hij makkelijk onder de duim kan houden. Ik wil dat zijn teamgenoot Jenson op een goede manier pijn doet”, verklaart Whitmarsh.
“Jenson wil dat zelf ook, want het is een deel van de reden waarom hij een paar jaar geleden naar McLaren is gekomen: om op de proef gesteld te worden als coureur”, weet Whitmarsh, die er zeker van zegt te zijn dat Magnussen er voor gaat zorgen dat Button aan de bak moet, waardoor Button zelf alleen maar beter zal presteren: “Doordat hij zo relaxed overkomt en een goede teamspeler is, onderschatten mensen Jenson, maar hij is enorm competitief ingesteld en wil absoluut niet door zijn teamgenoot verslagen worden.”
Gerelateerd nieuws

Piquet jr ziet voordeel voor Piastri na teamorder Monza: ‘Heeft een troefkaart in handen’
11 september 2025 08:00 - Nieuws

Ecclestone vermoedt voorkeur McLaren voor Norris: ‘Piastri gestraft voor fout van team’
10 september 2025 18:00 - GP Italië

Norris trok zich niks aan van boegeroep op Monza: ‘Het gejuich was luider’
10 september 2025 16:00 - GP Italië

Rosberg had als hij Piastri was geweest de boordradio uitgezet: ‘Ik ben een killer’
10 september 2025 14:00 - GP Italië