Felipe Massa heeft goede hoop dat Ferrari de problemen met de banden heeft opgelost. De Braziliaan kijkt tevreden terug op een goed verlopen test in Mugello. ,,Zonder twijfel, dit was een heel nuttige test”, zegt Massa.Ferrari zou, afgaande op berichten in Italiaanse media, achterhaald hebben hoe het toch telkens kan dat de banden niet goed op temperatuur komen in koude of natte omstandigheden. Het probleem zou gerelateerd zijn aan de remmen.

De remmen zijn gemaakt van carbon en dat materiaal heeft een hoge arbeidstemperatuur. Daalt de temperatuur, dan is dit onmiddellijk van grote invloed, worden de remmen koud en werken deze niet meer goed. Gevolg is dat ook de banden niet warm willen worden.

Een combinatie van koude remmen en koude banden is al helemaal geen gelukkige. Aldus bleek in Monza. De Ferrari’s waren daar op de rechte stukken totaal niet snel aan het einde van de rechte stukken omdat er al erg vroeg geremd moest worden voor de chicanes.

Massa wil in gesprek met Gazzetta dello Sport niet op details ingaan, maar geeft wel te kennen dat de situatie significant is verbeterd. ,,Het is fijn dat ik hier in natte omstandigheden heb kunnen testen om een goede vergelijking te kunnen maken. Het is een stuk beter nu en dat is belangrijk gezien de races die nog komen, want daarin is regen niet uitgesloten.”

,,Toch wil ik ook weer niet zeggen dat het puur door de auto komt dat we de laatste races wat minder presteren. Ik denk dat de resultaten weerspiegelen dat er sprake was van een combinatie tussen toevalligheden en specifieke situaties. We kunnen heus wel goed presteren in de regen. En aangezien het nu regende tijdens de test konden we onze zwakke punten verbeteren.”

In Singapore mag het van Massa best regenen, vervolgt hij, maar liever ziet hij een droge race. Nat of droog, Ferrari is altijd sterk op nieuwe circuits. De afgelopen tien jaar heeft het vijf van de zes Grand Prix’ op een nieuwe baan weten te winnen. Massa: ,,Het is heus niet zo dat het daarom zeker is dat ik de race ga winnen. Statistieken zijn slechts statistieken.”

De Ferrari-coureur beschouwt het stratencircuit in Singapore na wat oefenen op de simulator als een kruising tussen Valencia en Monaco. ,,Langzamer dan Valencia, maar groter en beter dan Monaco. Op de computer vond ik het circuit best leuk, hopelijk is dat in het echt ook zo.”

KVN