Max Verstappen blikt alvast vooruit op het Grand Prix-weekend in Azerbeidzjan. De Nederlander heeft goede herinneringen aan het circuit in hoofdstad Bakoe, omdat hij vorig jaar hier nog de overwinning veiligstelde. Dit jaar zijn is het doel van Verstappen wat bescheidener: het momentum na de GP Spanje op de Madring vasthouden. Ook staat de Nederlander even stil de terugkeer van zijn teamgenoot Isack Hadjar: “Geweldig dat hij weer hersteld is”.
Het Formule 1-circus is deze week afgereisd naar Bakoe voor de GP Azerbeidzjan. De meeste coureurs hadden na de Grand Prix van Spanje op de gloednieuwe Madring even vrij van het racen, maar niet Max Verstappen. De Nederlandse coureur ging langs Silverstone om in een kartrace honderd tegenstanders in te halen. Nu gaat de focus weer terug op de Formule 1.
LEES OOK: Günther Steiner voorspelt: ‘Een zege zit er dit jaar niet in voor Max Verstappen’
“Madrid was een goed resultaat voor ons en het team heeft hard gewerkt om dit positieve momentum vast te houden”, begint Verstappen in zijn vooruitblik op de GP Azerbeidzjan. “Zo willen we ervoor zorgen dat we de prestaties van de auto in Bakoe weer optimaal benutten.”
De Nederlander legt ook meteen uit hoe Red Bull dat laatste hoopt te gaan doen. “Het circuit bestaat uit een mix van lange rechte stukken”, vertelt hij verder. “Dus je hebt een goede efficiëntie nodig, maar ook voldoende neerwaartse druk om door de krappe bochten te komen, vooral in de tweede sector. Het is een uitdagend, technisch stratencircuit, maar het is spannend om erop te rijden.”
‘Geweldig dat Isack weer terug is’
Vorig jaar won Verstappen nog de race in de stad aan de Kaspische Zee. De coureur was toen nog bezig met een indrukwekkende comeback in de titelstrijd met de McLaren-coureurs. “We hebben de afgelopen paar races flinke vooruitgang geboekt met de auto en we hebben hier goede herinneringen aan”, zegt ook Verstappen, die in Bakoe weer gezelschap krijgt van een herstelde Isack Hadjar. “Het is ook geweldig dat Isack hersteld is van zijn blessure en dat hij voor deze race weer in de auto zit.”
Lees hier alles over de GP Azerbeidzjan
De nieuwste editie van FORMULE 1 Magazine is uit! Haal ‘m nu in de winkel of bestel ‘m online, met gratis bezorging in heel Nederland.