Alles is koek en ei bij McLaren. Lewis Hamilton zegt geen problemen te hebben met Fernando Alonso en er is geen sprake van onderlinge strijd. De twee hebben elkaar na zondag zelfs alweer gesproken.Er is afgelopen weekend nogal wat gebeurd in Hongarije, met name tijdens en na afloop van de kwalificatie. De twee McLaren-coureurs houden er echter een 'professionele werkrelatie' op na, zegt Hamilton in een door McLaren uitgegeven verklaring.

,,Voor alle duidelijkheid, Fernando en ik zijn enorm competitief en respecteren elkaar. We zijn allebei ambitieuze coureurs en willen winnen. Het is alleen niet zo dat we elkaar niet kunnen luchten of zien, zoals overal wordt gemeld”, vertelt de leider in het kampioenschap.

,,Hoewel we elkaar zondag niet hebben gesproken, hebben we dat inmiddels wel gedaan en we hadden en hebben een professionele werkrelatie. Sterker nog, Fernando en ik zijn van plan om met elkaar af te spreken in de vakantieperiode.”

,,Als individu in mijn eerste seizoen in de Formule 1 heb ik mijn best gedaan om me professioneel en open op te stellen. Natuurlijk heb ik fouten gemaakt, in het bijzonder tijdens het weekend in Hongarije, en die fouten zijn gemaakt in alle openheid. Ik heb daar spijt van en heb afgehandeld wat daaruit voortvloeide.”

,,Het is teleurstellend dat er provocerend en onwaar materiaal aan de media wordt verstrekt en dat dit wordt gepubliceerd, want dat kan reputaties beschadigen. Op deze berichten wordt vervolgens door buitenstaanders gereageerd alsof het vaststaande feiten zijn.”

,,Normaal gesproken communiceer ik liever niet via persverklaringen, maar in dit geval vond ik het belangrijk om het één en ander recht te zetten.”

In hetzelfde statement wordt door het team ook ontkend dat Hamilton direct na de kwalificatie op de Hungaroring Ron Dennis over de boordradio de huid vol heeft gescholden. Dat werd deze week gemeld in de Britse pers, maar na onderzoek kan McLaren 'categorisch bevestigen' dat dit niet waar is.

Blijft staan dat er wel degelijk een verhitte discussie tussen teambaas en coureur ontstond na de kwalificatie, zoals blijkt uit opnames van RTL 7.

KVN