De komst van KERS en het verbieden van allerlei aerodynamische flapjes en frutsels brengt veel onzekerheid en nieuwe uitdagingen met zich mee in de aanloop naar seizoen 2009. Om er zeker van te zijn dat het de plank niet mis slaat, denkt McLaren eraan twee auto's te ontwerpen. Al wil CEO Martin Whitmarsh dat niet bevestigen.KERS is een systeem dat de energie absorbeert die vrijkomt tijdens het remmen. Deze energie wordt opgeslagen en kan later worden aangewend om extra vermogen te genereren. Verplicht is het inbouwen van een KERS-systeem niet.

,,De uitdaging voor de engineers schuilt in het feit dat er een KERS-systeem ontworpen moet worden dat op ieder circuit een voordeel oplevert. Dat is niet gemakkelijk”, zegt Whitmarsh in gesprek met het online tijdschrift GPWeek.

,,Als je opgeslagen energie laat vrijkomen en daardoor iemand kunt inhalen, dan is dat een voordeel. Maar er zijn ook nadelen: wat betreft het gewicht, de grootte en het feit dat dat ding op één of andere manier gekoeld moet worden”, legt Whitmarsh uit.

Ook wat betreft de gewichtsverdeling en de rijhoogte kan KERS de teams hoofdpijn bezorgen. Daarom is al voorgesteld om het minimumgewicht (nu 605 kilo) van de bolides te verhogen. Verder lijkt het vrijwel zeker dat de wielbasis verlengd zal moeten worden om KERS in te bouwen.

En dat terwijl het op sommige circuits een voordeel kan zijn om met een kortere wielbasis te rijden. Kijk maar naar het voordeel dat McLaren vorig jaar op sommige circuits – Monaco met name – had ten opzichte van de concurrentie.

Daarom wordt geopperd dat het team overweegt twee verschillende auto's te bouwen. Whitmarsh houdt McLarens kaarten tegen de borst. ,,We moeten met allerlei zaken rekening houden”, zegt hij. ,,We zijn op zoek naar een oplossing die ons op alle vlakken het beste biedt. Net zoals ieder ander team zal doen, denk ik.”

KVN