Een afgebroken deel van Lewis Hamiltons voorvleugel zorgde ervoor dat de Britse coureur afgelopen zondag in de achterkant van Fernando Alonso’s Renault terechtkwam. Dat heeft McLaren vandaag ontdekt.
Op foto’s die vlak voor de aanrijding tussen Hamilton en Alonso zijn genomen is te zien hoe het bovenste deel van Hamiltons voorvleugel, de zogenaamde bridge-wing, al afgebroken is. Dit zou gebeurd zijn in een eerdere touché van Hamilton met Alonso.

Doordat Hamilton veel minder downforce had, kwam hij bij het uitaccelereren sneller uit de bocht dan normaal het geval zou zijn. Vanwege die hogere snelheid raakte hij Alonso’s achterkant.

McLaren-topman Martin Whitmarsh ontdekte op videobeelden dat er iets mis was met Hamiltons vleugel. ,,Ik zat in het kantoor van de engineers naar de beelden te kijken toen ik zag dat Lewis’ vleugel ongeveer twee seconden voor de aanrijding al beschadigd was.”

Ook op beelden van Hamiltons boordcamera is te zien hoe in bocht vier, vlak voor het ongeluk, al delen van de auto af lijken te vliegen. Het incident zorgde voor enige animositeit tussen Alonso en Hamilton, vooral toen de Brit suggereerde dat het voorval werd veroorzaakt doordat Alonso van zijn gas af ging.

Renault-engineer Pat Symonds toog zondagavond de paddock in met een uitdraai van de telemetrie, waarom volgens hem te zien was dat zijn coureur wel degelijk volgas reed op het betreffende stuk.

MB