McLaren verwachtte magere kwalificatie
Twee races lang behoorde McLaren tot de snelste teams, maar in Spa kwamen zowel Hamilton als Kovalainen niet verder dan Q2. Binnen het team keek daar echter niemand vreemd van op.Vlak na de Grand Prix van Europa – waar McLaren meestreed om de hoogste prijzen – kondigde het team het al aan: in Spa zou het lang niet zo goed gaan.
Vandaag werd die voorspelling in de kwalificatie bevestigd. Na Q2 konden beide coureurs hun boeltje inpakken. Lewis Hamilton met een twaalfde startplaats op zak, Heikki Kovalainen nog iets verder naar achter, op de vijftiende stek.
“We wisten al dat de auto het moeilijk zou hebben in de bochten in de middensector”, zegt Hamilton. “We verwachtten dat we niet zo’n goed aerodynamisch pakket zouden hebben als sommige anderen, hoeveel slechter wisten we alleen niet. Ik geloof dat we dat vandaag wel uitgevonden hebben.”
Toch is de Brit niet heel erg teleurgesteld. “Ik geniet er nog steeds van: ik houd er enorm van om op deze baan te rijden. Mijn plan voor morgen is een puntenfinish.”
Voor Kovalainen geldt hetzelfde verhaal. Ook hij had er rekening mee gehouden dat de kwalificatie niet vlekkeloos zou verlopen. “Toch zat het allemaal best dicht op elkaar vandaag”, zegt hij. “Met slechts een paar tienden hadden we Q3 kunnen halen.”
Kovalainen denkt dat hij nog wel wat plekken goed kan maken morgen. “Niettemin weten we nu waar we staan en dat is niet vooraan.”
JK