Max Mosley overweegt om na oktober van dit jaar – wanneer zijn huidige termijn verstrijkt – aan te blijven als FIA-voorzitter. In juni maakt de Brit definitief bekend wat hij gaat doen.Tijdens een medialunch in de Britse hoofdstad Londen verklapte Mosley dat steunbetuigingen binnen de FIA hem aan het twijfelen hebben gebracht. ,,Als veel mensen zeggen dat ik moet blijven, zou het bijna lomp zijn om dat niet te doen”, legt Mosley uit. ,,Het is erg vleiend.”

Vorig jaar kwam de FIA-baas in opspraak toen een seksschandaal zijn positie bij de FIA zwaar onder druk zette. Mosley overleefde het schandaal, maar verklaarde na oktober 2009, als zijn termijn afloopt, op te stappen als voorzitter van de autosportfederatie.

,,Ik ben mij ervan bewust dat er een besluit moet worden genomen en dat gebeurt waarschijnlijk tijdens de FIA World Council Meeting eind juni”, aldus Mosley.

Mosley vertelde dat er zeker zeven potentiële kandidaten zijn om hem eventueel op te volgen. Hij noemde geen namen, maar benadrukte wel dat Sir Fred Goodwin, voormalig bestuursvoorzitter van de Royal Bank of Scotland, niet tot de kandidaten behoort. Zijn naam wordt de laatste tijd vaak genoemd als mogelijke opvolger van Mosley, maar volgens Mosley is dat onjuist.

Mosley: ,,Sir Fred belde mij vorige week om te zeggen dat de geruchten nergens op gebaseerd zijn. Hij voelde zich duidelijk gegeneerd.”

LP