Daan de Geus
15 juli 2016
Red Bulls technisch directeur Adrian Newey denkt dat de onderlinge verschillen tussen de teams groter zullen zijn in 2017.
Dit door de nieuwe regels die dan worden ingevoerd, die de auto’s drie tot vier seconden sneller moeten maken. “Het zijn behoorlijk andere aerodynamische regels, die zeker als je naar de details kijkt, veel uitdagingen bieden voor de technische teams. En die uitdagingen, die bieden kansen”, verklaart Newey ten overstaan van ESPNF1.
“Het is dan ook onvermijdelijk dat de verschillen in rondetijden tussen de teams zullen toenemen. Sommige teams zullen immers met betere aerodynamische vondsten komen dan andere renstallen”, voorspelt de technisch directeur van viervoudig constructeurskampioen Red Bull.
Hoe de verhoudingen precies zullen liggen in 2017, valt volgens Newey echter niet te voorspellen. “Het is nog te vroeg om te zeggen of ons een situatie wacht waarin één team domineert, of dat bepaalde teams heel sterk zullen zijn op bepaalde circuits, maar het juist moeilijk hebben op andere banen.”
Gerelateerd nieuws
Mekies met handen in het haar in China: ‘Vanaf de eerste rondes is het een worsteling’
14 maart 2026 13:00 - Nieuws
Hadjar eens met Verstappen: ‘Niks van wat we bij Red Bull proberen helpt’
14 maart 2026 11:45 - Nieuws
Red Bull probeert F1-reglement te kraken: ‘Zijn er nog niet helemaal’, zegt Pierre Waché
13 maart 2026 19:00 - Nieuws
Cadillac-CEO onthult: ‘Red Bull heeft Colton Herta een contract aangeboden’
13 maart 2026 16:00 - Nieuws