Blijdschap alom bij Ferrari, na afloop van de uitstekend verlopen kwalificatie. Samen met Honda voerde de Scuderia de boventoon. Michael Schumacher zat er het hele weekend al goed bij en bewees in de kwalificatie dat dit niet zomaar was. Dat het toevallig zijn 66e pole-position is, is mooi meegenomen. Op het circuit waar Ayrton Senna in 1994 zijn laatste pole-positie veroverde, heeft ’Der Michael’ nu het stokje van de Braziliaan overgenomen. Vandaag behaalde hij op Imola zijn 66e, eentje meer dan de verongelukte Braziliaan. En dus is de Duitser volgens de statistieken nu de onbetwiste kwalificatiekoning, al zullen velen nog altijd van mening zijn dat Senna op dit vlak nooit overtroffen zal worden.

Voor Schumacher zelf is het niet zo belangrijk. ,,Naar dat soort dingen kijk je pas als je loopbaan is afgelopen. Het gaat mij er vooral om dat ik op pole sta, niet de hoeveelste die het is. Ik ben er wel blij mee dat ik juist hier voor de ogen van onze tifosi de snelste kwalificatietijd rijd. Het is leuk om zo terug te slaan na een moeilijke periode.”

Het is alweer de tweede pole-position van de Ferrari-coureur in 2006. In Bahrein slaagde hij er alleen niet in om deze te verzilveren. Na zijn laatste pitstop wist Fernando Alonso hem nipt voor te blijven. Vooral het feit dat de Spanjaard bij de start meteen beslag wist te leggen op de tweede plaats bleek achteraf de doorslag te geven. Nu heeft Schumacher opnieuw rugdekking van teamgenoot Felipe Massa, maar ook van de Honda-coureurs. Met andere woorden: Alonso start morgen als vijfde.

Dus gaat de zevenvoudig wereldkampioen morgen voor de zege. Dat moet dan de eerste worden sinds de Amerikaanse Grand Prix van vorig seizoen. ,,We hadden al pole in Bahrein, dus deze auto kan best wat. Daarna hebben we keihard gewerkt om nog beter voor de dag te komen. Daar zijn we in geslaagd. We hebben veel vooruitgang geboekt en nu is het aan ons om het morgen af te maken. Dat Fernando wat verder naar achteren staat komt me eerlijk gezegd niet verkeerd uit.”

KVN