Prodrive-baas Dave Richards denkt serieus na over een Formule 1-team, maar alleen als Max Mosley zijn kostenbesparende maatregelen kan doorvoeren.


De voormalige teambaas van BAR zinspeelt al langer op een entree in de Formule 1, maar wacht de ontwikkelingen in de strijd tussen de FIA en de GPMA rustig af. ,,Instappen is heel goed mogelijk als Mosley zijn zin krijgt’, vertelt Richards exclusief tegen FORMULE 1 RaceReport. ,,De regels moeten kostenbesparend zijn. Pas dan – en ik heb er vertrouwen in dat dit lukt – begint Prodrive een Formule 1-team.’’

De hoop van Richards kan snel waarheid worden als de FIA en de GPMA – de club van de vijf autofabrikanten Honda, Toyota, Renault, DaimlerChrysler en BMW – hun visies over de toekomst van de Formule 1 op elkaar kunnen afstemmen. Het speerpunt van de onderhandelingen ligt bij kostenbesparingen die Mosley wil doorvoeren om de komst van privé-teams zoals Prodrive te bevorderen.