Raikkonen zeer tevreden na test in Bahrein
Als de berichten uit Bahrein iets hebben geleerd dan is het wel dat Ferrari's F2008 de snelheid er goed in heeft zitten. Tot tevredenheid van Kimi Raikkonen. ,,Ik weet dat het geen toeval is dat we ons blijven verbeteren.”Tijdens de launch van de nieuwe bolide wees Ferrari keer op keer op het belang van de betrouwbaarheid en ook al werden er meteen snelle tijden gereden, het team liet zich niet gek maken. Inmiddels begint het door te dringen dat de F2008 echt betrouwbaar lijkt.
Alleen Felipe Massa werd op de laatste testdag geplaagd door een probleem, maar bij Raikkonen werkte alles prima. ,,De auto werkte perfect de afgelopen drie dagen. Ik kan niet één probleem benoemen dus we zijn erg tevreden”, vertelt de Fin in de Italiaanse pers.
Tijdens Grand Prix-simulaties is gebleken dat de nieuwe Ferrari niet alleen snel is als het gaat om korte stints, maar dat de prestaties ook constant blijven. Raikkonen: ,,Het is geweldig om een auto als de F2008, die nu al zo snel is, te mogen besturen. Het meest interessante is nog dat de bolide in beide situaties zuinig omgaat met de banden.”
De tijden die Ferrari noteerde waren zelfs sneller dan tijdens de kwalificatie voor de Grand Prix van Bahrein in 2007. Maar er zit nog meer in, denkt de Ferrari-coureur. ,,Vrij eenvoudig zelfs, de auto is nu al enorm goed en er komen nog nieuwe onderdelen. Wat me goed doet is het volgende: ik weet precies waar we staan en dat het geen toeval is dat we onszelf blijven beteren.”
Gevolg is dat ook het zelfvertrouwen bij Ferrari is toegenomen. Na afloop van een race-simulatie toonden de monteurs Raikkonen toen hij voor de laatste keer op start/finish reed bij wijze van grap een pitbord met de boodschap 'winnaar'. Vervolgens omhelsden ze elkaar en werd de 'overwinning' gevierd.
,,Ik was de enige die meedeed aan de race, het was vooral een grapje van de monteurs”, reageert 'The Iceman'. Hij wil er dan ook nog niet aan dat Ferrari als grote favoriet aan het seizoen begint. ,,Dat weten we pas in Australië, tijdens de eerste Grand Prix.”
KVN