Formule1
De FIA heeft vanmorgen een nieuwe technische richtlijn uitgevaardigd, die de situatie in feite terugbrengt naar eerdere deze week. De teams zijn gelimiteerd tot tien procent gasuitvoer onder het remmen.
Hiermee verliezen Renault en Red Bull het voordeel dat ze volgens de concurrentie gisteren hadden. Adrian Newey en Christian Horner gingen na het verspreiden van de memo direct langs bij de wedstrijdleiding.
De technische richtlijn TD26 stelt dat de FIA teruggaat naar de eerder uitgegeven richtlijnen TD22 en TD25. De autosportbond benadrukt dat bewijsmateriaal dat sindsdien is vergaard niet wordt meegenomen in de besluitvorming.
De FIA voegt daaraan toe dat er uitzonderingen mogelijk waren en dat alle constructeurs daarvan op de hoogte zijn. De ergernis van Horner zit hem in het feit dat motorleverancier Renault geen voordeel kan halen uit de regels in het kader van betrouwbaarheid, terwijl Mercedes dat wel kan.
Gerelateerd nieuws
FIA erkent zwakke plekken in ADUO-regel: ‘Moeten het minder controversieel maken’
12 augustus 2026 11:00 - Nieuws
Video
VIDEO: Alex Albon zorgt voor hilariteit met Red Bull-grap: ‘Iedereen is op dit punt ontslagen’
11 augustus 2026 14:00 - Nieuws
Hoe Helmut Marko in twintig minuten Max Verstappen bij Red Bull binnenhaalde
11 augustus 2026 11:00 - Nieuws
Juan Pablo Montoya reageert op exit-geruchten Max Verstappen: ‘Zolang hij maar nummer één is’
09 augustus 2026 18:00 - Nieuws