Seizoen 2009 werpt alvast haar schaduw vooruit en dat heeft Renault aan het twijfelen gebracht: de R28 doorontwikkelen, of ook dit seizoen afschrijven en vol inzetten op 2009? Pat Symonds geeft toe dat het team twijfelt.Ongeveer een jaar terug deed Renault een soortgelijke stap, het seizoen werd afgeschreven en het team ging zich concentreren op het bouwen van een goede auto. De R28 is weliswaar beter, maar in principe is het project mislukt. Het Franse team is de middenmoot nog niet ontstegen.

Daarom denkt Renault eraan dezelfde strategie nogmaals toe te passen omdat er in seizoen 2009 grote veranderingen gaan plaatsvinden. De regels gaan op de schop met bijvoorbeeld de introductie van KERS en ook de auto's ondergaan een metamorfose.

,,Het is voor ons belangrijk goed te eindigen in het constructeurs-WK. Dus moeten we kijken naar verschillende factoren: op welke plek staan we, worden we bedreigd of staan we juist veilig? Sta je ruim derde zonder uitzicht op meer, dan is de keuze snel gemaakt”, legt Symonds het dilemma van Renault uit. Momenteel staat het team zevende.

Als Renault een renstal zou zijn geweest van dezelfde orde als bijvoorbeeld Honda, dan was het volgens de Director of Engineering een stuk makkelijker geweest. ,,We zijn een groot team maar niet groot genoeg om gelijktijdig aan twee succesvolle projecten te werken. Honda kan dat wel aan, bij hen gaat het één minder ten koste van het ander.”

Volgens Symonds was het voor Renault makkelijker geweest als het reglement minder drastisch zou veranderen. ,,Er is niks mis mee om de huidige auto te blijven ontwikkelen, maar het zou wel fijn zijn als je bepaalde onderdelen dan ook het seizoen daarop kunt gebruiken. Dat is nu amper aan de orde. Iedereen begint volgend seizoen weer op nul en daarom is het zaak dat we onze focus niet te laat verleggen.”

Het is in ieder geval nog wel de bedoeling dat de Renault-bolide bij de Grand Prix van Groot-Brittannië wordt voorzien van een nieuwe achterwielophanging. Volgens de Spaanse krant Diario AS hoopt het team hiermee een tijdwinst van twee tienden per ronde te boeken.

KVN