Schumacher werpt handdoek in de ring
Michael Schumacher gelooft er niet meer in, na zijn uitvalbeurt in Japan. Hij heeft de handdoek in de ring geworpen. ,,Het WK kan ik vergeten.” De zevenvoudig wereldkampioen uit Duitsland kijkt met nog één race te gaan tegen een achterstand van tien punten aan. In theorie kan hij dus nog altijd met een achtste titel afscheid van de Formule 1 nemen. Immers, als hij de laatste Grand Prix van het jaar (Brazilië) wint én Alonso behaalt geen enkel punt, dan trekt Schumacher aan het langste eind. Maar daar wil hij zich niet op stukbijten.
,,De eerste prioriteit heeft nu het constructeurskampioenschap”, zegt de 37-jarige. ,,Dat willen we winnen. Het coureurs-WK is nog niet gelopen, maar we staan tien punten achter. Ik wil niet denken aan een race die ik móet winnen en waarin de ander níet moet scoren. Daar hou ik niet van.”
Schumacher houdt het team niet verantwoordelijk voor de uitvalbeurt op Suzuka (defecte motor), die Alonso de overwinning opleverde. ,,Het team is geweldig. De jongens zijn de besten die ik ken. Ik ben heel tevreden met alle technici bij Ferrari. Dit hoort erbij. That’s racing, dat is racen. Je wint samen en je verliest samen.”
Hij vervolgt: ,,We hebben er vandaag alles aan gedaan. We reden op de eerste positie, maar de motor hield ermee op. Dat is Formule 1. En ik moet zeggen, ik ben niet heel erg teleurgesteld. Dit hoort er nou eenmaal bij.”
Volgens Schumacher mag Ferrari best een beetje trots zijn op zichzelf. ,,We mogen trots zijn op wat we gedaan hebben. In Canada stonden we vijfentwintig punten achter. Niemand had verwacht dat we terug zouden komen. Maar we staan er nu toch maar mooi, met negen punten achterstand bij de constructeurs.”
PPB